.

Глобален Колектор Апсолутен Сензор За Притисок одговара изберете: 2003-СУБАРУ ФОРЕСТЕР, 2003-СУБАРУ НАСЛЕДСТВО

Глобален Колектор Апсолутен Сензор За Притисок одговара изберете: 2003-СУБАРУ ФОРЕСТЕР, 2003-СУБАРУ НАСЛЕДСТВО

DEN 735.84

Достапност
Достапно за нарачка

Сензорот За Апсолутен Притисок (МАПА) На Колекторот се користи во возилата со вбризгување гориво за мерење на воздушниот притисок во внатрешноста на моторот на доводниот колектор. Оваа информација се пренесува заедно СО ЕКУ каде што се користи за пресметување на точната мешавина на воздух/гориво. Глобална 1811636 Колектор Апсолутен Сензор За Притисок Одговара Изберете : 2003-2004 СУБАРУ ФОРЕСТЕР 4 Цил 2,5 Л 2003-2005 СУБАРУ НАСЛЕДСТВО 4 Цил 2,5 Л 1999-2005 МАЗДА МХ-5 МИАТА 4 ЦИЛ 1,8 Л 2003-2005 СУБАРУ ИМПРЕЗА 4 Цил 2,5 Л 2003-2005 субару баја 4 Цил 2,5 Л 2002-2003 МАЗДА МПВ 6 ЦИЛ 3 Л 2000-2001 МАЗДА МПВ 6 цил 2,5 Л 1997-1998 МАЗДА ШТИТЕНИК 4 ЦИЛ 1,5 л 1997 Киа СЕФИЈА 4 ЦИЛ 1,8 Л И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО Нашиот Додаток За Вклопување ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Спецификацијата