.

Црвено Срце Супер Штедач Џамбо Предиво-Пролет Зелена

Црвено Срце Супер Штедач Џамбо Предиво-Пролет Зелена

DEN 2.67

Достапност
Достапно за нарачка

Црвено Срце Супер Чувар Џамбо Предиво. Супер Сејвер е најпродаваното Предиво Во Америка повеќе од 70 години. Одличните перформанси за перење и без цврсти материи од диелот го прават овој голем ковчег Предиво За абење, додатоци за дома и многу повеќе. Тежина категорија : 4. Содржина : Цврсти Материи-100 проценти акрилик, 14oz/396g, 744yd/681m. Мерач : плете : 17st x 23r = 4in/10cm на ГОЛЕМИНА US8/5mm игли, капчиња : 12sc x 15r = 4in/10cm на големина I-9/5, 5 mm кука. Грижа : машинско перење (макс.темп. 104ф/40С), исушете се, не пеглајте. Црвено Срце - Супер Штедач Џамбо Предиво. Оваа средна тежина е Најпродаваното Предиво Во Америка повеќе од седумдесет години!. Совршен за сите плетени и капчиња проекти. Тежина категорија : 4. Содржина Цврсти Материи Хедер & Мулти : 100% акрилик.

Спецификацијата