.

Суфи Однапред Монофиламент Линија

Суфи Однапред Монофиламент Линија

DEN 0.67

Достапност
Достапно за нарачка

Суфиксот Однапред Монофиламент е комбинација на hmpe и хипер кополимер создавајќи супериорна отпорност на абење, мало истегнување и чувствителност што никогаш порано не била видена.Карактеристики : - 50% пониско истегнување и апсорпција НА УВ тој стандарден монофиламент-Одлична отпорност на абење-Супериорна чувствителност - Мазно Леење - непобедлива јачина на јазолот - ниски мемориски спецификации : - Тестирани Килограми : 20 фунти - Дијаметар : .018 " - Капацитет : 330 Јарди-Боја : Ниска Вис Зелена Суфикс Напредна Монофиламентна Линија.

Спецификацијата