.

Нурисон Јазмин Мароканска Слонова Коска Сина 8'6 11'6 Област Килим

Нурисон Јазмин Мароканска Слонова Коска Сина 8'6 11'6 Област Килим

DEN 1439.84

Достапност
Достапно за нарачка

Егзотичните источни влијанија се целосно изложени во Колекцијата Јазмин на рачно тафтувани килими Од Нурисон. Со асортиман на дизајни од агол и медалјон и насекаде обрасци покриени со традиционални цветови и вазни мотиви, овие традиционални килими инспирирани Од Оушак испуштаат воздух со кралска елеганција и благодат, со нежни пастелни бои кои совршено се вклопуваат со секој декор. Зачудувачките дизајни се заедно со издржлив, кадифен, отпорен на дамки волнен куп за долгогодишно уживање и удобност. Овој тепих за тркачи Во Ходникот Јазмин Е богато украсен со марокански модели на фенери, со елаборирани цветни палмети кои носат егзотичен допир на вашиот влез, ходник или каде било во домот на кој му треба дополнителен стилски допир. Густата, рачно тафтувана волна во елегантни, светкави сиви нијанси создава светлечка убавина која ќе издржи многу сообраќај на стапалата во годините што доаѓаат. Ве молиме запомнете : Малите варијации во бојата од килим до килим се природни карактеристики на висококвалитетни рачно изработени килими. Вашиот килим можеби не одговара точно на килимот на сликата на оваа страница. Одлична издржливост дури и при густ сообраќај. Рачно тафтуван куп за супериорен квалитет. Природни органски влакна. Килим рампа препорачува. Рачно изработените килими се уникатни уметнички дела и ниту еден од нив не е ист. Боите може малку да се разликуваат. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

Спецификацијата