.

Јошино Аоки - Мега Ман Битка Мрежа Саундтрак-Винил

Јошино Аоки - Мега Ман Битка Мрежа Саундтрак-Винил

DEN 607.68

Достапност
Достапно за нарачка

Само.. започнете ги работите, ќе сакате? Брод до Брегот Фоноко. Е горд да ја претстави оригиналната Игра Момче Однапред саундтракот НА МЕГА Ман Битката Мрежа НА КАПКОМ 2, достапна на винил за прв пат! По успехот на Борбената Мрежа мега Ман претходно во 2001 година, ова многу сакано продолжение ги погоди Јапонските Гба токму на Време За Божиќ (При Што Северна Америка И Европа ги добија своите копии во 2002 година). Надградбата на механиката на играта неизмерно ја подобри играноста но, резултатот На Јошино Аоки го зацврсти искуството во центрите за радост на мозокот на играчите пред повеќе од дваесет години. Јошино Аоки (Здив На Оган III & IV) НЕ беше непознат за франшизата Мега Ман, откако веќе работеше На Mega Man X3 како аранжер за негово објавување НА ЦД И настапуваше како вокал на резултатот За Битка И Потера На Мега Ман, но за Mega Man Battle Network 2 и беа дадени целосни композиторски должности. Нејзината способност да постави совршено расположение со привлечни, мелодични мелодии предизвика батеријата на многу играчи да се спушти од нив повлекувајќи одредени делови само за повторно да ја слушаат музиката! Сега ново ремастериран и достапен на ексклузивно ограничено издание винил варијанта, со оригинални уметнички дела од архивите НА КАПКОМ, ова сигурно ќе се распродаде брзо и не е наслов што треба да се пропушти! Јошино Аоки - Мега Ман Битка Мрежа 2 Саундтрак-Винил.

Спецификацијата