.

oneOone Полиестер Ликра Светло Сиво Сина Ткаенина Дрво И Мечка Цртан Филм Занает Проекти Декор Ткаенина Печатени Од Дворот Широк

oneOone Полиестер Ликра Светло Сиво Сина Ткаенина Дрво И Мечка Цртан Филм Занает Проекти Декор Ткаенина Печатени Од Дворот Широк

DEN 191.20

Достапност
Достапно за нарачка

* Материјал : Полиестер Ликра/ Спандекс (95% Полиестер, 5% Спандекс) * Ширина : 56 инчи широк (142 см), 4 Начин Се Водат* GSM : 200 GSM Предиво Брои : 40 D*40 D * Функција : Влага Фитил, Сува Одговара, Смалуваат Отпорни, Без Чиста. * Употреба : Широко Се Користи Во Активни-носат, фустани, блузи, танц облека, облека, хеланки и многу занаети проекти! * Нега на миење : рачно миење одделно во ладна вода, благ детергент. Не нанесувајте на тоа хлор, белило или омекнувач. Не тријте ткаенина заедно. Поставете рамно за да се исуши, не стегајте. Не пеглајте и не чистете. * За Брендот : one Oone е едношалтерска продавница за сите љубители на ткаенини кои бараат различни материјали од ткаенина што ги користиме gots (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило 95% Полиестер 5% Спандекс, 4 Насочно Истегнување. Спандекс, познат и како еластан или ликра, е синтетичко влакно најпознато по својата еластичност. Кога се комбинира Со Полиестер, спандексот прави совршена ткаенина за употреба при активно носење, бидејќи спандексот е растеглив и може да ја задржи својата оригинална форма и полиестер. Широко Се Користи Во Активни-носат, фустани, блузи, танц облека, облека, хеланки и многу занаети проекти!. "Продадени во 1 Двор (40"" или 100 см) чекори. Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина.". Печатење : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. Нега за миење : рачно миење одделно во ладна вода, благ детергент. Не нанесувајте на тоа хлор, белило или омекнувач. Не тријте ткаенина заедно. Поставете рамно за да се исуши, не стегајте. Не пеглајте и не чистете.

Спецификацијата