.

Соимои Сина Памучна Камбрична Ткаенина Уметничка Геометриска Ткаенина за Печатење Покрај Дворот Широк

Соимои Сина Памучна Камбрична Ткаенина Уметничка Геометриска Ткаенина за Печатење Покрај Дворот Широк

DEN 3.33

Достапност
Достапно за нарачка

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000 см различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината .Еко-пријателските мастила на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Памук Камбрик ✤ Техника : Ткаени.✤ Ткаат : Обичен. ✤ Предиво брои-60-ти*60-ти. D Густина : 92*88.✤ ГСМ : 80 ГСМ. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Геометриски. ✤ Ширина : 42 и 56 Инчи. ✤ Карактеристика : Просечна тежина, Помалку Проѕирна. Употреба : Памучна Камбрика може да се користи За Женски фустани Кошули Здолништа ,Врвови Кафтан И Наметки. Памучниот Воил е добар за марамчиња, Столчиња. ✤ Нега за перење : средно перење во машина, Топло железо, Железо додека е влажно. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. ● Соимои Геометриска Печатена Памучна Камбрична Ткаенина. ● Материјал : памучно Камбрично предиво брои-60-ти*60-ти Завиткајте : 60 Ткаенини-60, Густина : 92*88, Тежина : 80 ГСМ. ● Ткаенината Широка 42 Инчи Се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. ● Оваа Ткаенина е широко користена во текстилната и облеката за кошули, марамчиња, шалови и други тимови. Овој опсег на ткаенини е дизајниран според најновиот моден тренд во истакнати големини, ГСМ, бои и форми со користење на супериорни памучни предива. ● Нега за перење : средно перење во машина, Топло железо, Железо додека е влажно.

Спецификацијата