.

Полирање Тркало Бела Ткаенина Тркало Мелење Глава Тампон Алатка Стебло

Полирање Тркало Бела Ткаенина Тркало Мелење Глава Тампон Алатка Стебло

DEN 303.84

Достапност
Достапно за нарачка

Карактеристики : *многу е погоден за сите видови детална работа на тврди и нежни материјали.* Алатки за полирање на метални и неметални материјали со висока ефикасност за бришење на мала површина, бришење и полирање на површината, со висока ефикасност и ниска цена и се користат заедно со повеќето ротирачки алатки .*За полирање на вдлабнати области како што се тркала маг, колектори за тркала за мотоцикли.Различните форми и дијаметри овозможија да се достигнат 99% од ќошињата.* Погодни за вашите потреби за полирање, овие тркала за полирање се погодни за чистење на метална површина, мелење, отстранување прашина, бришење, полирање, соголување остатоци и отстранување на оксиди . Во исто време, овие се многу погодни за полирање накит или други апликации за обработка на метали. *Тие можат да се користат со алатки, погодни за ротациони алатки брусилки, итн. Жад, керамика, стакло, дрво, стврднат челик, леано железо, нерѓосувачки челик и други фино обработени додатоци.Спецификации : име На Производ : Полирање На Тркалото Материјал : Линт Боја : Белоопционален Тип : Тип На Цилиндар, Тип На Конус, Тип На Печурка, Тип Т Тип : како што е прикажано : 55 мм ; Цилиндричен : 40 мм ; Печурка : 75 мм ; Тркало : 100 мм дијаметар на рачката : 6 мм погоден за : Полирање, Чистење, Биволска Количина : 1 Pc Package Вклучува : 1 € полирање тркала забелешка : 1.Транзиција : 1см=10мм=0,39 инчи.2. Вистинската боја на предметот може да биде малку поинаква од сликите прикажани на веб-страницата предизвикани од многу фактори како што се осветленоста на вашиот монитор и осветленоста на светлината.3. Ве молиме дозволете мало рачно отстапување на мерењето за податоците. Многу е погоден за сите видови детална работа на тврди и нежни материјали. Алатки за полирање на метални и неметални материјали со висока ефикасност за бришење на мала површина, бришење и полирање на површината, со висока ефикасност и ниска цена и се користат заедно со повеќето ротирачки алатки. За полирање на вдлабнати области како што се тркала маг, колектори за тркала за мотоцикли.Различните форми и дијаметри овозможија да се достигнат 99% од ќошињата. Погодни за вашите потреби за полирање, овие тркала за полирање се погодни за чистење на метална површина, мелење, отстранување прашина, бришење, полирање, соголување остатоци и отстранување на оксиди. Во исто време, овие се многу погодни за полирање накит или други апликации за обработка на метали. Тие можат да се користат со алатки, погодни за ротациони алатки брусилки, итн. Жад, керамика, стакло, дрво, стврднат челик, леано железо, нерѓосувачки челик и други фино обработени додатоци.

Спецификацијата