.

Метерк Кафе Од Нерѓосувачки Челик Кафемат Пренослив Електричен Мока Лате Еспресо Филтер Тенџере Европски Кафе Чаша

Метерк Кафе Од Нерѓосувачки Челик Кафемат Пренослив Електричен Мока Лате Еспресо Филтер Тенџере Европски Кафе Чаша

DEN 1327.20

Достапност
Достапно за нарачка

Карактеристики : . 1. Ова тенџере за кафе го прифаќа дизајнот на излив со орелска уста и течен доказ, така што водата излегува брзо и водата се отсекува чисто. 2. Овој апарат за кафе има топла рачка со мазни линии и удобен стисок без да ги изгорите рацете. 3. Металниот филтер на овој сад за кафе може да гарантира квалитет на екстракција на кафето и нема да произведе необичен мирис и нема да се деформира на висока температура. 4. Овој апарат за кафе е опремен со сигурносен вентил за ублажување на вишокот притисок, обезбедување на вкусот на пијалакот и употреба. 5. Дното на ова тенџере за кафе е изработено од задебелен нерѓосувачки челик, кој е издржлив и деформабилен, погоден за сите видови печки. . Спецификации : . Материјал : Нерѓосувачки Челик. Боја : Сребрена. Капацитет : 100мл / 200мл / 300мл / 450мл / 600мл (Опционално). Големина На Пакетот : . 100мл : 15.5 * 10 * 8см / 6.1 * 3.9 * 3.15 во. 200мл : 17.5 * 11 * 9см / 6.9 * 4.3 * 3.5 во. 300мл : 20.5 * 12 * 10см / 8 * 4.7 * 3.9 во. 450мл : 22.5 * 14 * 11см / 8.8 * 5.5 * 4.3 во. 600мл : 25 * 16 * 12см / 9.8 * 6.3 * 4.7 во. Тежина На Пакетот : . 100мл : 330гр / 11,6 мл. 200мл : 420гр / 14.8 мл. 300мл : 500гр / 17.6 мл. 450мл : 690гр / 24.3 мл. 600мл : 800гр / 28.2 мл. . Пакет листа : . 1 * Кафе 1. Ова тенџере за кафе го прифаќа дизајнот на излив со орелска уста и течен доказ, така што водата излегува брзо и водата се отсекува чисто. 2. Овој апарат за кафе има топла рачка со мазни линии и удобен стисок без да ги изгорите рацете. 3. Металниот филтер на овој сад за кафе може да гарантира квалитет на екстракција на кафето и нема да произведе необичен мирис и нема да се деформира на висока температура. 4. Овој апарат за кафе е опремен со сигурносен вентил.

Спецификацијата