.

Дорман 722-Лист Пролет Окови За Специфични Форд Модели Одговара изберете: 2015 - ФОРД Ф150, ФОРД Ф СУПЕРКРЕЈ

Дорман 722-Лист Пролет Окови За Специфични Форд Модели Одговара изберете: 2015 - ФОРД Ф150, ФОРД Ф СУПЕРКРЕЈ

DEN 5052.48

Достапност
Достапно за нарачка

Бидете пред уморни или ' рѓосани лисја пролетни окови пред да станат опасни. Изработен од цврст челик со завршна облога обложена со моќност за да се спротивстави на корозијата, оваа лисна пружинска окова е директна замена за оковите на вашето возило. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - оваа лисна пружинска окова се вклопува и настапува како оригинална опрема окова. Квалитетна конструкција-произведена од издржлив челик и прашок обложена за отпорност на корозија и долг работен век. Одлична вредност-оригинален квалитет на опремата по пониска цена. Подготвен за инсталирање - целиот основен хардвер е вклучен за лесна инсталација. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Ф-150 : 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 Форд Лобо : 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020.

Спецификацијата