.

Рачна Алатка 23-Парче 12-Точка Суперкром Комбинација Клуч Во Собата

Рачна Алатка 23-Парче 12-Точка Суперкром Комбинација Клуч Во Собата

DEN 574.40

Достапност
Достапно за нарачка

Комбиниран Сет На Клучеви, Легиран Челик, Хром, Број На Алатки 23, Опсег на Големини на Главата 8 мм до 32 мм, Агол На Поместување На Главата 15 Степени Поместување, Ролна На Алатот, Метрика, 8 мм, 9 мм, 10 мм, 11 мм, 12 мм, 13 мм, 14 мм, 15 мм, 16 мм, 17 мм, 18 мм, 19 мм, 20 мм, 21 мм, 22 мм, 23 Мм, 24 Мм, 25 Мм, 26 Мм, 27 Мм, 29 мм, 30 мм, 32 Мм, Заоблени, Агол На Отворање (Степен.) Високиот Полски суперкромски финиш на СК од 15 Степени ги штити алатките од суровите работни средини што се наоѓаат на денешното работно место, истовремено обезбедувајќи долг век на траење и максимална отпорност на корозија. Дизајнот За бришење На Сурегрип на краевите на кутијата за клучеви ја придвижува страната на шестоаголникот на прицврстувачот, а не на аголот, за да го зголеми вртежниот момент и да избегне кршење на работ на ' рѓосани или оштетени сврзувачки елементи. Клучевите на крајот на кутијата се потопени за да помогнат лесно да го водат клучот преку главите на прицврстувачите. Ова обезбедува корисен клиренс и мазен дизајн на радиус на лак за подобрена цврстина и издржливост.

Спецификацијата