.

Sdjma Соларни Удел Светла, Железо Паун Со Соларни Стринг Светла, Отворено Водоотпорен Пејзаж Светла Декорација За Дворот Градина Двор Тревник Патека

Sdjma Соларни Удел Светла, Железо Паун Со Соларни Стринг Светла, Отворено Водоотпорен Пејзаж Светла Декорација За Дворот Градина

DEN 415.84

Достапност
Достапно за нарачка

Соларна Енергија Светилка, Паун Градина Светилка, Паун Ракотворби, Железо Декорација, Земјата Вметнување Дворот Декоративна Светилка. Карактеристики : . Украсете го вашиот двор, создадете среќно расположение со силно чувство за дизајн и одличен ефект на декорација. Соларно автоматско полнење, автоматско осветлување ноќе, осветлување на патот. Погоден за надворешна, дворна и балконска употреба. Подобрените соларни панели можат да конверзија повеќе електрична енергија, што го прави времето на осветлување подолго и енергетски поефикасно. Симулиран дизајн и реален изглед, давајќи ви поинакво искуство. Надвор од копчињата за отворање и затворање има силиконски капак за да се избегне навлегување вода. Континуирано време на осветлување : 6-12 часа. Ниво на заштита : IP65. Тип на извор на светлина : ЛЕР. Номинална моќност : 2 (W). Напон : 1.2 (В). Надворешни димензии : 111см/43.3 инчи. Работен век : 30000 (ч). 1xround Монтирани Светилка Ноќта На Вештерките Украси Затворен Отворено. Ноќта На Вештерките Партија Фаворизира. Перницата за ноќта на вештерките Покрива 18х18. 100% Гаранција За Задоволство : вашето задоволство е наш приоритет!. ●Услуга по продажбата ако имате какви било прашања по добивањето на стоката, ве молиме контактирајте не и ние ќе ги решиме за вас во рок од 24 часа. Вашето задоволство е нашата најголема желба! Ве молиме бидете сигурни да купите!.

Спецификацијата