.

Камерон Кафе Јамајка Мешавина К-Чаша Кафе Парчиња, Средно Темно Печење, Брои За Кериг Пиварници

Камерон Кафе Јамајка Мешавина К-Чаша Кафе Парчиња, Средно Темно Печење, Брои За Кериг Пиварници

DEN 511.68

Достапност
Достапно за нарачка

Камерон користи 100% премиум грав Од Arбика, избран од првите 10% од гравот во светот, рачно изработен до совршенство. Нашата експертиза за Печење ги истакнува мазните, сложени вкусови без горчината на прекумерното печење. Кафето На камерон Јамајканска Мешавина К-Шолја Мешунки За Кафе, Средно Темно Печење, 24 Брои За Пиварите Кеуриг ова уникатно јамајканско кафе помешано со зрна Од Централна И Јужна Америка носи комплексен вкус и нежна пикантност со навестувања на чоколадо за да ја наполните утринската кригла. Гордо Изработувајќи Го Најдоброто Домашно Сварено Кафе Во Америка, Кафето На Камерон е посветено на изработка на совршено кафе за да го сварите дома—направено за вас, а не баристи. Без пената, без линии, само премиум кафе со целосен вкус сварено дома. Нашиот огромен избор на цели зрна, мелени и кафиња со една порција ќе ги привлече вашите пупки за вкус и ќе ве разбуди за новиот ден. Од Органски мешавини до мешавини со вкус за кои само сонувавте, Кафето На Камерон е посветено да ја донесе совршената шолја кафе директно во вашата кујна. Екоподи на камерон-Подобар Вкус, Помалку Отпад Екоподите На Камерон се 100% Компостибилни** и сварени со вистински филтер за кафе, што ви дава искуство со кафе со целосен вкус! Подобар вкус со помалку отпад. *Компатибилен со повеќето пивари со една порција. Кеуриг е регистрирана трговска марка На Кеуриг инкорпорирана. Кафето на камерон нема поврзаност со сопствениците на идентификуваниот бренд. **Компостирање во индустриски капацитети. Проверете локално бидејќи овие објекти не постојат во многу заедници. Нема тековна сертификација за компостирање во дворот.

Спецификацијата