.

Сензор За Температура на автомат, 1 8nptf Машки, Замена, Краток Замав Elect

Сензор За Температура на автомат, 1 8nptf Машки, Замена, Краток Замав Elect

DEN 7168.00

Достапност
Достапно за нарачка

1/8" Замена НА НПТ За Кратки мерачи На Температурата На Главата На Електричниот Цилиндар и за инструменти што користат испраќач #2258 во области со мала длабочина. Овој испраќач работи само со 1995 и подоцна мерачи. Оваа единица за испраќање може да се користи и за кратко чистење на електрична вода, масло и транс температурни мерачи каде што испраќањето дозвола од единицата е проблем. Тип на вклопување : Специфично За Возилото. Димензии на пакетот : 1.905 H x 15.24 L x 8.89 W (сантиметри). Земја на Потекло : Сад. Тежина на пакетот : 0,045 килограми.

Спецификацијата