.

УМЕТНОСТ Дизајнарт Ретро Плоштад Дизајн II Среден Век Јорган Покритие Сет Кралот Корица + кралот Шамс Парче

УМЕТНОСТ Дизајнарт Ретро Плоштад Дизајн II Среден Век Јорган Покритие Сет Кралот Корица + кралот Шамс Парче

DEN 2.67

Достапност
Достапно за нарачка

Нема ништо подобро од убав, привлечен удобен кревет по долг ден. Овој модерен комплет за кревети Од Средината на Векот е создаден со користење на најбогатите бои што произлегуваат од италијанското мастило со висока густина и најмеките ткаенини што го прави совршен начин да ја смрека вашата спална соба, додека ја одржува ултра удобна. Овој луксузен апстрактен дизајн на креветот е направен со 100% полиестер од микрофибер, што го прави ултра мек за да ви обезбеди удобно спиење цела ноќ. Овој Гроздобер Апстрактен сет вклучува 1 Покривка За Кревет и 2 Шами и е достапен во големини близнаци, кралица и крал.Овој Апстрактен Комплет За Постелнина лесно се интегрира во вашиот веќе украсен простор.Што Е Вклучено? - Навлака За Јорган - Шамс-Кутии За Перници не се вклучени, но може да се купат одделно-Влошката За Утешител НЕ Е Вклучена Карактеристики-Печатена со италијанско Мастило со Висока Густина што ги прави боите екстра живописни. - Изработен од ултра мек, лесен 100% полиестер од микрофибер. Ткаенина отпорна на брчки. Долу-како удобност, без мирис. -Модерниот комплет за кревети од Средината на Векот вклучува една покривка за кревет и две стандардни шеми за перници за да се создаде комплетен и стилски изглед. - Елегантните и нежни бои се трендовски и забавни за осветлување и ажурирање на вашата спална соба. - Изработени Во Канада-Декоративна Ѕидна Уметност и фрлаат перници за да одговараат на овој сет се достапни, но се продаваат одделно. - Вистинските влошки за утешител и влошките за перници не се вклучени. Овој комплет ги вклучува само двете шамии за перници и капакот на утешителот.Кралски Димензии : - 1 Навлака За Јорган : 104 инчи широк х 88 инчи долг - 2 Кралски Шеми : 20 инчи широк х 36 инчи Димензии на долга кралица : - 1 Навлака За Јорган : 88 инчи широк х 88 инчи долг - 2 Стандардни Шами : 16 инчи широк х 26 Инчи Долги димензии : - 1 Навлака За Јорган : 68 инчи широк х 88 инчи долг - 1 Стандарден Шам : 16 инчи широк х 26 инчи Долгопроизвод Детали - Материјал : Полиестер. - Шема : Апстракт-Боја : Кафеав Стил : Гроздобер Апстракт, Модерен Од Средината На Векот, Апстрактно-Реверзибилен : Нодирекции : Инструкции За Нега На Ткаенина : машинско перење на ладен нежен циклус. Измијте одделно при првото перење. Користете само белило без хлор кога е потребно. Падне сува ниска. Отстранете веднаш. Нема ништо подобро од убав, привлечен удобен кревет по долг ден.

Спецификацијата