.

Trowmaster Мачка-Назад 409S-Одметник Комплет - ДОР-Агресивни Звук Одговара изберете: 2015-DODGE ПОЛНАЧ R Т, КРАЈСЛЕР С

Trowmaster Мачка-Назад 409S-Одметник Комплет - ДОР-Агресивни Звук Одговара изберете: 2015-DODGE ПОЛНАЧ R Т, КРАЈСЛЕР С

DEN 3824.00

Достапност
Достапно за нарачка

Компатибилен со 2015-2016 Dodge Полнач R/T со 5,7 L хеми мотор Outlaw® cat-back издувен систем за 2015-2016 Dodge Полнач R/T со 5,7 L хеми мотор, и 2015-2020 Крајслер 300 Со 5,7 L хеми мотор е совршен за лицето кое бара агресивно ниво на звук во надворешноста и внатрешноста и кое не се плаши од внимание. Систем карактеристики вклучуваат 409-тите нерѓосувачки челик копач-свиткана цевки, нашите ексклузивни дизајн 2.50 во. Scavenger Series® X-pipe за длабок уникатен тон и пар Пригушувачи на одметници инспирирани од трката за максимални перформанси. На 2.50 во. совети од нерѓосувачки челик завршете го системот и излезете од фабричките издувни рамки лоцирани во валансот на задниот браник. Дизајниран за лесно вклопување, овој систем flowmaster® ги вклучува сите потребни делови, хардвер и лесни за следење инструкциите за инсталација се опфатени со Нашата Доживотна Ограничена Гаранција.; Чистач Х-цевка За Максимални Перформанси. Длабоко Агресивен Моќен Звук. Квалитет И Издржливост На Протокот. Сите Нерѓосувачки Челик Изградба. Трка-докажано Одметник Пригушувачи. Доживотна Ограничена Гаранција.

Спецификацијата