.

Заштитен знак Ликовна Уметност Позлатени Пеперутки ВТОРА Лаванда Платнена Уметност Од Ширли Новак

Заштитен знак Ликовна Уметност Позлатени Пеперутки ВТОРА Лаванда Платнена Уметност Од Ширли Новак

DEN 1530.08

Достапност
Достапно за нарачка

Уметник : Ширли Новаксубјект : Животински Стил : Тип На Глампродукт : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има бледо виолетова пеперутка со златни акценти на бела позадина.Ширли Новак е родена во Јужна Калифорнија. Нејзината доживотна страст за цвеќиња и боја ја натера да го следи нејзиното срце, а исто така да го следи примерот На Клод Моне Дека е градинар и сликар. Стилот на новак е шарен и сочен, користејќи ги дизајнерските елементи на нејзините растенија од афион опширно во нејзината работа : лирските и чудните стебла за да ги водат очите и да создадат rам; чистите и живописни бои на ливчињата за воодушевување; влијанието на пупките од афион како акценти и отскочни камења за да ги поттикнат очите на гледачите да играат во нејзините слики. Таа верува дека уметноста е пат кој го почитува нашиот природен свет и ги открива најинтимните мисли, чувства и страсти на уметникот. Новак изгради успешна кариера во професиите за печатење, лиценцирање и ликовна уметност. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. бледо виолетова пеперутка со златни акценти на бела позадина.

Спецификацијата