.

Трговска марка ликовна уметност „Бог ја благослови Америка“ платното уметност од Тами Куснир

Трговска марка ликовна уметност „Бог ја благослови Америка“ платното уметност од Тами Куснир

DEN 2601.60

Достапност
Достапно за нарачка

Уметник : Тами Кушнирсубјект : Типографија Стил : Модерни и современи проодни типови : Галерија-обвиткано платно Арт. Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Тами Кушкир „Бог ја благослови Америка“ платно уметност.

Спецификацијата