.

Јорк Темно Чоколадо Пеперминт Колачи Бонбони, 1. Оз, Брои

Јорк Темно Чоколадо Пеперминт Колачи Бонбони, 1. Оз, Брои

DEN 87.68

Достапност
Достапно за нарачка

Слатко задоволство направено со 70 проценти помалку маснотии? Пријавете не! Јорк пеперминт колачиња покриени со темно чоколадо се моќна закуска што ќе ги возбуди вашите пупки за вкус со богато темно чоколадо завршено со удар од нане за да се чувствувате подготвени за претстојниот ден. Вклучени во споделен 6-пакет, можете да ја понесете оваа вкусна бонбона со вас насекаде и насекаде! Овој пакет е совршен за специјални прилики како филмски маратони, работни прослави и семејни состаноци. Истурете го овој деликатес од нане, темно чоколадо во јадење со бонбони за секој да може да посегне и да ги зграпчи сопствените третирања од пеперминт ОД ЈОРК. Содржи шест (6) 1.4-унца пакувања Од Јорк Темно Чоколадо Пеперминт Колачи Бонбони. Заживувачко нане, богато бонбони од пеперминт од темно чоколадо, идеално за филмски маратони, паузи за ужина и групни собири. Кошер-сертифицирани, глутен слободен темно чоколадо опфатени ЈОРК пеперминт колачи бонбони поединечно завиткани со 70 проценти помалку масти од просекот на водечките чоколадо бонбони брендови. Користете јорк бонбони за пополнување на роденден пинати, пензионирање партија десерт маси или невестински и бебе туш бонбони јадења. Изладете ја пеперминт обложена со богато темно чоколадо за да ги освежите вашите пупки за вкус како совршени бонбони За Велигден, Божиќ, Денот на Вљубените или Ноќта на Вештерките. Завиткајте го омиленото тесто за колачиња околу оваа чоколадна бонбона од нане за уникатно и солено печено добро.

Спецификацијата