.

Трговска марка ликовна уметност пејзаж платно уметност „Сонцето“ од Едвард Мунк

Трговска марка ликовна уметност пејзаж платно уметност „Сонцето“ од Едвард Мунк

DEN 2601.60

Достапност
Достапно за нарачка

Уметник : Едвард Munch Subject : Пејзаж-апелатива : Електикпродукт Тип : Галерија-обвиткано платно Арва Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сонце во центарот на пејзажот. Едвард Мунч, роден во 1863 година и почина во 1944 година беше норвешки сликар и печатач. Подобро познати по силни теми на психолошки и многу евокативни третмани. Неговите дела беа дефинирано време за 19 век. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, меуми и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Уметник : Едвард Мунк. Тема : Пејзаж. Стил : Електричен. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. A. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сонце во центарот на пејзажот. Едвард Мунч, роден во 1863 година и почина во 1944 година беше норвешки сликар и печатач. Подобро познати по силни теми на психолошки и многу евокативни третмани. Неговите дела беа дефинирано време за 19 век. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, меуми и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Спецификацијата