.

КТ круг швајцарски сина топаз приврзова ѓердан во стерлинг сребро, 18 “

КТ круг швајцарски сина топаз приврзова ѓердан во стерлинг сребро, 18 “

DEN 2.67

Достапност
Достапно за нарачка

Нагласете го вашиот стил со овој 1 карат вкупна тежина природна швајцарска сина топаз приврзок ѓердан во сребро. Овој приврзок има тркалезна форма на скапоцен камен Топаз, кој е безбедно поставен во сребро. Овој приврзок вклучува отстранлив синџир на сребрена кутија од 18 ", кој е идеален за повеќето должини на вратот. Отстранливиот ланец на кутии има безбеден затвор за пролетен прстен за лесна примена и отстранување. Овој ѓердан за приврзоци прави одличен подарок и вклучува кутија за подароци за потписи . Овој приврзок располага со зачудувачки топаз, кој е родител на ноември. 1 КТ природен швајцарски сина топаз камења. Идеално за повеќето должини на вратот. Синџирот на кутии има безбеден и издржлив затвор на пролет-прстен . Овој приврзок за сребро на скапоцен камен, исто така, вклучува и кутија за подароци за потписи за лесно надавање . прави внимателен подарок за празници, родендени, годишнини или други специјални прилики.

Спецификацијата