.

Неограничен-Go K LED светлосен бар 4 1920lm Quad Row Combo LED возачки светло за камион JEP SUV

Неограничен-Go K LED светлосен бар 4 1920lm Quad Row Combo LED возачки светло за камион JEP SUV

DEN 1694.40

Достапност
Достапно за нарачка

Mictuning LED светло-лентата се специјални дизајнирани со топиња за топлина на алуминиумска легура што умираат, го решаваат проблемот со топлината по долгогодишното работење. Водоотпорна, докажана прашина, докажано од 'рѓа, без шок и без корозија што ја поддржуваат работи во екстремна временска состојба. ? Зрак : 9 ° место и поплава од 38 °. ? Оперативен напон : DC 10-30 V. ? Енергија : 24 W. ? Температура на бојата : 6000к. ? Лумен : 1920лм. ? Материјал за леќи : компјутер и материјал за куќиште : Алуминиум за умирање. ? Многу посветла - патент за миктунирање во очекување на неограничен K1 K1 Напредно OSRAM Quad Row LED LED LID -ленти има комбинација од 9 ° место и 38 ° зрак на поплави за да се обезбеди одлична видливост, 1920 LM 6000 K бело светло ефикасно осветлете го темниот пат нанапред, многу посветла од Традиционални светла од 2 реда. ? Одлична заштита - IP68 водоотпорна стапка и заштитена од континуирано потопување во вода, испоротна прашина, шок -изобилство, Rustproof. Може совршено да издржи секое сурово време. ? Супериорни перформанси - Куќиштето на алуминиум со алуминиум со подлога, а интегралниот топлински мијалник им овозможува на LED диодите да работат ладно, во голема мерка да го продолжат животниот век над 50.000 часа. Нераскинливи леќи за компјутер ги штитат внатрешните компоненти од оштетување. ? Широка апликација-светлосна лента со DC 10 V-30 V Оперативен опсег на напон, широко применет на различни типови камиони, ЈЕП, теренски возила, мотоцикли, SUV, АТВ, автомобили, чамци, приколка, итн? Прилагодливо монтирање - со прилагодлива заграда за монтирање што го олеснува менувањето на насоката на светлосен зрак.

Спецификацијата