.

Мешавина за сезони на сезони на Мортон Солт Природа - Солени, 7. Оз Канистер

Мешавина за сезони на сезони на Мортон Солт Природа - Солени, 7. Оз Канистер

DEN 2.00

Достапност
Достапно за нарачка

Мешавината за сезони на сезоните на Мортон Природа е совршен зачинет за свежа, полесна храна на која им треба само малку додаден вкус без да бидат совладани. Мешавината за сезони на сезоните на Мортон Природа е мешавина од кромид, лук, сол, бибер и други природни зачини. Сезоните на Мортон Природа се кошер и е без МСГ. Оваа мешавина на зачини за зачини е совршен додаток на полесна, свежа храна, како што се пилешко, салати, риби и тестенини. Ова 7,5 мл. Шекер на зачини зачини е совршен додаток на секој сет на зачини. 7,5 мл. Големината е исто така одлична за складирање во решетката за зачини или донесување на масата за време на оброкот. Користете како : зачинување на стек, зачинување на живина, зачинување на Фаџита, зачинување на колбаси, зачинување на лосос, зачинување на свинско месо или зачинување на зеленчук. На Мортон Сол, ние се осигураме дека само најдобрите кристали на сол и зачини ја достигнуваат вашата чинија, така што секое јадење што го создавате ќе биде исто толку вкусно колку што имате намера. Сезоните на Мортон Природа се совршена мешавина за малку додаден вкус. Солени мешавина на зачини - Сезоната за сезони на Мортон Природа е мешавина од кромид, лук, сол, бибер и други природни зачини. Кошер и без МСГ-Сезоните на Мортон Природа се зачини без МСГ. Разновидна - користете го на говедско, живина, фаџита, колбас, риба, ориз, зеленчук и тестенини. Достапно во 7,5 мл. Канистер. На Мортон Сол, ние се осигураме дека само најдобрите кристали на сол и зачини ја достигнуваат вашата чинија, така што секое јадење што го создавате ќе биде исто толку вкусно колку што имате намера.

Спецификацијата