.

ЦФМ Потопна Гпх Пумпа За Вода Замена

ЦФМ Потопна Гпх Пумпа За Вода Замена

DEN 1559.36

Достапност
Достапно за нарачка

Замената на пумпата за вода може да биде застрашувачка задача, но со Потопната Пумпа За Вода ХЕСАИР 5300 CFM за модели MC61 A, MC61 M и MC61 V, процесот е едноставен и без проблеми. Оваа замена на пумпата за вода е направена со истите висококвалитетни материјали и компоненти како и оригиналот, обезбедувајќи сигурни и ефикасни перформанси. Со компактен и лесен дизајн, инсталирањето и транспортот на оваа пумпа е ветре. Пумпата за вода има вграден 3-пински конектор и излив за лесно поврзување на цревото. . Одликувајќи се со моќен мотор кој може да работи подолги периоди без прегревање, оваа пумпа обезбедува сигурна и ефикасна циркулација на водата. Запечатениот ротор е направен за брзо движење на водата без грижа за затнување или застој. . Генерално, Замената НА Пумпата ЗА Вода ХЕСАИР е одличен избор за секој што сака да замени оштетена или истрошена пумпа за модели MC61 A, MC61 M и MC61 V, што сигурно ќе обезбеди сигурни перформанси во годините што доаѓаат. Потопна пумпа од 170 GPH со 5300 CFM за модели MC61 A, MC61 M и MC61 V. Има запечатен ротор за да го попречи затнувањето од остатоците за да го продолжи животниот век на пумпата. Пумпата е направена со вграден излив и 3-пински конектор за едноставно поврзување и исклучување на цревото. Инженерска стапка на проток на вода во медиумите за оптимално ладење и термички заштитена од прегревање при сушење. Инструкции предвидени за лесна инсталација. ЗАСИЛУВАЧИ : 0.38. Боја : Црна. Димензии( L x w x H) : 4,5 x 6,5 x 4,5 инчи. Тежина : 2 килограми. Гаранција на производителот : 1-годишна гаранција.

Спецификацијата