.

Нпс Серија Тешки Пластични Преклопен Стол, Попрскана Сива

Нпс Серија Тешки Пластични Преклопен Стол, Попрскана Сива

DEN 2747.84

Достапност
Достапно за нарачка

Направени за вистинска ефикасност и стабилност, столчињата за преклопување од Серија 600, обликувани со смола-пластика, имаат тешка, текстура сива тубуларна рамка обложена со 19 мерачи и големо контурно седиште и потпирач за грб за ваша удобност. Две Двојни Заковани У-протези безбедно ги поддржуваат нозете со една шарка. Приклучоците за стабилност на V-tip обезбедуваат дополнително засилување и заменливите лизгалки спречуваат оштетување на подот. Лесни за лесен транспорт, тие се отпорни на дамки и совршени за лесно поставување и спуштање, во затворени простории или на отворено. Две Вкрстени Протези За Јачина. Карактеристики 19-Мерач Челик . Попрскано Сиво Контурно Седиште И Грб За Удобност. Единечни Шарки Од Секоја Страна За Дополнителна Стабилност И Издржливост. Текстурирана Сива Рамка Обложена Со Прав. Лесна Внатрешна / Надворешна Употреба. 300 Фунти. Капацитет На Тежина. 10 Годишна Гаранција.

Спецификацијата