.

Екстремни Ма 3006. Брод 3 8 6' Премиум Двојна Плетенка Најлон Фендер Линија-Пар, Слива

Екстремни Ма 3006. Брод 3 8 6' Премиум Двојна Плетенка Најлон Фендер Линија-Пар, Слива

DEN 479.84

Достапност
Достапно за нарачка

Екстремните производи За Чамци Макс Се дизајнирани да обезбедат оптимална заштита за чамци и пловни објекти. Секоја ставка што ја нудиме е внимателно избрана за нејзината издржливост и перформанси во тешки морски услови. Нашите линии на браникот работат со браници со очи или централни дупки и имаат вградена јамка. Најлонот има голема јачина и отпорност на удар, лесно се справува и се спротивставува на сончевата светлина подобро од сите други синтетики. Двојната плетенка нуди одлична комбинација на минимално истегнување со исклучително намалување на оптоварувањето на ударот. Сите Екстремни макс бродски линии и производи од кабел се дизајнирани за оптимална корисност и издржливост и носат ограничена доживотна гаранција. * Прикажаните Ограничувања на Работното Оптоварување се упатства . Овој производ е наменет за некритични апликации за потрошувачи. Да не се користи за подигнување на надземни трошоци или во апликации со ризик од смрт, лична повреда или имотна штета. Пар од 3/8 "х 6" премиум двојна плетенка најлон браник линии со споени 4.5" браник јамка на едниот крај. Најлонот има голема јачина и отпорност на удар и лесно се справува; отпорен е на солена вода, гас, масло, киселини, абразија, мувла и се спротивставува на УВ подобро од сите други синтетики. Ограничување на работното оптоварување : 550 фунти. / Јачина на кршење : 3.350 фунти. Двојната плетенка нуди намалено истегнување со зголемена апсорпција на удари. Ограничена Доживотна Гаранција.

Спецификацијата