.

Евертон Медиум Греј 2' 3 ' Глобал Правоаголник Површина Килим

Евертон Медиум Греј 2' 3 ' Глобал Правоаголник Површина Килим

DEN 5633.28

Достапност
Достапно за нарачка

Освежете го вашиот дом со стилот на ниска врева на Тепихот Евертон. Неговиот малку избледен, модерен изглед од средината на векот му дава на ова ултра удобно парче талент на добро одржувано гроздобер откритие. Одлично акцентно парче за дневна соба, спална соба или каде и да сакате да бидете пријатни. Машински ткаени Во Турција со 75% полиестер, 25% полипропилен и кадифен куп од 2,01 инчи. Се препорачува тепих за да се спречи лизгање и движење. Место или професионално чистење. Една година ограничена гаранција. 75% Полиестер / 25% Полипропилен. Машина Ткаени Во Турција. Кадифен Куп. Висина На Купот : 1.8". Само Во Затворен Простор. Модерен и еклектичен, Овој Тепих Во Глобален стил додава елегантен изглед на вашиот простор. Сива, Светло Сива, Бела. Нијанси На Сива, Светло Сива, Бела боја. 2' х 3 ' Правоаголник Површина Килим. Различни бои и големини достапни во колекцијата. Уметнички Ткајачи. Дизајниран да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен за деца и пријателски за миленичиња. Совршен за области со голем сообраќај во вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници. Лесен за чистење и одржување, препорачуваме редовно чистење со правосмукалка и чистење на самото место со чиста крпа. Секогаш прво тестирајте мала површина. Вакуумите со канистер без шипки за тепање се оптимален тип на вакуум за употреба на килими, но можете да го користите и рачниот додаток на исправен вакуум. Функционалниот Кадифен Куп овозможува погодно поставување во влезовите, под мебелот и нема да ги попречува вратите. Една година ограничена гаранција производителот. Килим Рампа Препорачува.

Спецификацијата