.

Возило Страна Прилагодено 4-Пински Приколка Жици Темперамент, Изберете Hyundai Elantra Одговара изберете: HYUNDAI ELANTRA ТУРНЕЈА, HYUNDAI ELANTRA SE SPORT LIMITED

Возило Страна Прилагодено 4-Пински Приколка Жици Темперамент, Изберете Hyundai Elantra Одговара изберете: HYUNDAI ELANTRA ТУРНЕЈА,

DEN 2.00

Достапност
Достапно за нарачка

Ако вашето возило не е опремено со жици за влечење приколка, ПРИЛАГОДЕНИТЕ жици за ЗАВРТКИ се идеално решение. Прилагоден ремен за жици исто така наречен т-конектор е едноставен електричен уред за приклучување и играње што се приклучува во вашиот автомобилски електричен систем и обезбедува стандардна, универзална врска за поврзување на приколката. Ова е направено со користење на два или повеќе конектори специфични за возилото, компатибилни со ОЕМ за приклучување во склопот на задното светло, елиминирајќи ја потребата за сечење, спојување и лемење за време на инсталацијата. Прилагодените жици се направени специфични за возилото и иако не се достапни за сите возила, тие нудат еден од најбрзите, најлесните и најсигурните начини за жици на возилото за влечење. Овој конкретен приклучок за приклучок обезбедува 4-насочен рамен приклучок за конектор и е дизајниран да биде прилагоден ремен за жици за да одговара на одредени години На Hyundai Elantra (за да ја потврдите компатибилноста на вашето возило, видете информации за апликацијата). Доаѓа со сите потребни компоненти за ожичување за да се воспостави сигурна врска со жици на приколката, како и капак за прашина за да се одржува конекторот чист кога не се користи. Имате слика во умот на вашата следна дестинација можеби тоа е бродот што слета на вашето омилено место за риболов, можеби тоа е камп што гледа на едно од ремек-делата на природата, или можеби тоа е следната голема работа. Сепак, претворањето на таа слика во реалност бара повеќе од само мечтаење. Потребна е солидна врска и вистинската количина на енергија. ПРИЛАГОДЕНИТЕ жици СЕ направени со некои од најсофистицираните технологии во индустријата и се дизајнирани да се инсталираат со леснотија, давајќи ви долготрајна електрична врска за поставување на куката за влечење. Приклучоци во склопот на опашката на возилото за да се обезбеди 4-насочен рамен штекер. Едноставниот дизајн со приклучок и игра ја елиминира потребата за сечење или спојување. 4-насочен рамен излез ги поврзува опашките, светлата на сопирачките и трепкачите. Одговара Изберете : 2012-2015 ХЈУНДАИ ЕЛАНТРА 2011 ХЈУНДАИ ЕЛАНТРА ТУРИНГ 2016 ХЈУНДАИ ЕЛАНТРА СЕ/СПОРТ/ОГРАНИЧЕНА 2015,2016 ХЈУНДАИ ЕЛАНТРА ГТ и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Спецификацијата