.

Кимарон Рамка За Слика Изберете Ја Големината На Вашата Рамка И Повеќе Рамка За Слика Од Дрво Вознемирен Цимарон

Кимарон Рамка За Слика Изберете Ја Големината На Вашата Рамка И Повеќе Рамка За Слика Од Дрво Вознемирен Цимарон

DEN 3.00

Достапност
Достапно за нарачка

Потресена Рамка За Слика Cimarron, Изберете Ја Големината на Вашата Рамка 4x6, 5x7, 16x20 и Повеќе, Рамка За Слика Од Дрво, Потресен Cimarron, Продажба На Рустикална Рамка! КУПЕТЕ 2 РАМКИ, ДОБИЈТЕ 15% ОД ЦЕЛАТА НАРАЧКА!КУПЕТЕ 3 ИЛИ ПОВЕЌЕ РАМКИ, ПОПУШТЕТЕ 20% ОД ЦЕЛАТА НАРАЧКА!(Попуст ќе биде даден на исходот, Во Количката Етси)Секоја од Нашите Потресени Рамки За Слики На Цимарон е рачно изработена и уникатна и е достапна во широк спектар на бои.Тие се достапни во широк спектар на големини и бои за да се координираат со совршено вклопување во вашиот декор. Боите на сликата вклучуваат црна, еспресо, јаглен сива, сива, руменило, темносина и бела боја.Калапот на рамката е широк еден и пол инчи, а рамките вклучуваат стакло и подлога. Рамки до 20х24 " вклучуваат вистинско стакло. Рамки поголеми од 20х24 " вклучуваат плексиглас.Можете да ја изберете оваа рамка за да висат или да стојат до големина 8х10!Ако изберете штанд за шпилка, оваа рамка ќе биде направена да стои со дупчење мала дупка на двете нозе, во која може да се вметне прачка за шпилка за рустикален држач. Ја вклучуваме шипката за шпилка што треба да се вметне откако ќе ја добиете вашата рамка. Овој тип на држач поддржува до рамка 8х10".Ако изберете штафелај, рамката ќе вклучува црн штафелај. Оваа опција е достапна само во 4х6, 5х7 и 8х10.Ако изберете да висат, 16х20 и помали рамки ќе имаат претходно инсталирани метални закачалки за пили. Поголемите рамки ќе вклучуваат жичани комплети што може да се инсталираат откако ќе се постави печатењето со шрафцигер со глава филипс.Можете да ја изберете потребната големина или да ја промените бојата во паѓачкото мени десно.Треба мат?Големината на рамката се одредува според големината на уметничките дела што ќе ги држи рамката. На пример, ако вашето уметничко дело е 8х10, изберете рамка 8х10. Видливата површина на уметничкото дело ќе биде приближно 1/2 инчи помала од големината на рамката. На пример, видливата површина на рамката 8х10 е приближно 7, 5х9, 5, поради усната на рамката што се држи во стаклото и уметничките дела. Ве молиме запомнете : различни екрани ги прикажуваат боите поинаку, а вистинската боја може малку да варира од она што е на сликата.Направете свој сет за рамка за слики или ѕид од галерија!Можеме да направиме речиси секоја големина што ви треба, само контактирајте не со какви било прашања или барања.Ние не брод На Алјаска или хаваи!Погледнете ја сликата за нашите опции за боја.Ви благодариме за посетата, и се надеваме дека ќе разговараме со вас наскоро!. Потресена Рамка За Слика Cimarron, Изберете Ја Големината на Вашата Рамка 4x6, 5x7, 16x20 и Повеќе, Рамка За Слика Од Дрво, Потресен Cimarron, Рустикална Рамка.

Спецификацијата