.

Гитарска Уметност На Док Вотсон

Гитарска Уметност На Док Вотсон

DEN 479.84

Достапност
Достапно за нарачка

Док вотсон беше легендарен изведувач кој ги спои своите традиционални Апалачки музички корени со блуграс, кантри, евангелие и блуз за да создаде уникатен стил и експанзивен репертоар. Неговиот стил на чепкање ја издигна акустичната гитара до соло статус во блуграс и кантри музика, а чии толкувања на традиционалната Американска музика длабоко влијаеја на генерации народни и рок гитаристи. НТСЦ целиот регион, 100 минути. Гитара Уметност На Док Вотсон (ДВД).

Спецификацијата