.

Лек Мојата Плескавица Прес

Лек Мојата Плескавица Прес

DEN 1.67

Достапност
Достапно за нарачка

Вклучени се рецепти за месо, риба и зеленчук за правење совршени хамбургери дома Заљубете се во здраво, лесно готвење со најиновативните производи благодарение На Леке. Квалитет, функционалност и дизајн што ќе ве изненади со широк спектар на алатки за полесно готвење, подготовка, зачувување, печење и замрзнување. Со оваа колекција, Лекуе обезбедува практични и револуционерни решенија за денешниот општествен начин на готвење. Откријте ги задоволствата од готвењето дома со мешање на различни вкусови, текстури и пробување возбудливи рецепти кои се вклучени со секој производ На Леке. Здрави решенија за готвење за секојдневната кујна што раскинува со митот дека здравото готвење е здодевно или благо. Лекуе се наоѓа во регионот Каталонија во Шпанија надвор Од Барселона и е лидер во дизајнот и производството на силиконски производи од висока класа од 1980 година. Готвењето со платинест силикон На Леку е сосема безбедно и има многу предности. Ова е идеален материјал за производство на калапи или производи кои ќе дојдат во контакт со храна. Нема остатоци што ќе го променат вкусот на храната. Сите производи се во согласност со квалитетот, техничките и дизајнерските спецификации кои гарантираат издржливост. Производите на леке се нелепливи; тие не бараат подмачкување, што го олеснува одмастувањето. Заштедувате калории затоа што не треба да додавате дополнителен путер и/или масло. Покрај тоа, можете лесно да ги преклопите и складирате производите направени со овој флексибилен материјал без да ги деформирате, така што ќе заштедите простор во кујната. Силиконот не се крши како стаклото и не ' рѓосува како металите. Производите произведени со платина силикон издржуваат високи температури : - 60С И 220С. Неговата разноврсност и способност да издржи на високи температури го прават безбеден за употреба во микробранова печка, рерна, машина за миење садови, фрижидер и замрзнувач. Платинестиот силикон одбива вода и бактерии значи, освен лесно одржување, гарантира максимална хигиена и безбедност на храната.

Спецификацијата