.

Камерон Кафе Премиум Јамајка Мешавина Мелено Кафе, Средно Темно Печење, оз

Камерон Кафе Премиум Јамајка Мешавина Мелено Кафе, Средно Темно Печење, оз

DEN 1.33

Достапност
Достапно за нарачка

Камерон користи 100% премиум грав Од Arбика, избран од првите 10% од гравот во светот, рачно изработен до совршенство. Нашата експертиза за Печење ги истакнува мазните, сложени вкусови без горчината на прекумерното печење. Камерон Кафе Премиум Јамајка Мешавина Мелено Кафе, Средно-Темно Печено, 10 мл ова уникатно јамајканско кафе помешано со зрна Од Централна И Јужна Америка носи комплексен вкус и нежна пикантност со навестувања на чоколадо за да ја наполните утринската кригла. Гордо Изработувајќи Го Најдоброто Домашно Сварено Кафе Во Америка, Кафето На Камерон е посветено на изработка на совршено кафе за да го сварите дома—направено за вас, а не баристи. Без пената, без линии, само премиум кафе со целосен вкус сварено дома. Нашиот огромен избор на цели зрна, мелени и кафиња со една порција ќе ги привлече вашите пупки за вкус и ќе ве разбуди за новиот ден. Од Органски мешавини до мешавини со вкус за кои само сонувавте, Кафето На Камерон е посветено да ја донесе совршената шолја кафе директно во вашата кујна. Екоподи на камерон-Подобар Вкус, Помалку Отпад Екоподите На Камерон се 100% Компостибилни** и сварени со вистински филтер за кафе, што ви дава искуство со кафе со целосен вкус! Подобар вкус со помалку отпад. *Компатибилен со повеќето пивари со една порција. Кеуриг е регистрирана трговска марка На Кеуриг инкорпорирана. Кафето на камерон нема поврзаност со сопствениците на идентификуваниот бренд. **Компостирање во индустриски капацитети. Проверете локално бидејќи овие објекти не постојат во многу заедници. Нема тековна сертификација за компостирање во дворот.

Спецификацијата