.

Мерино Отворено Хг Затворен Прст, Теле Чорапи-Јаглен, Средни

Мерино Отворено Хг Затворен Прст, Теле Чорапи-Јаглен, Средни

DEN 3.00

Достапност
Достапно за нарачка

Машка И Женска Мерино Надворешна Волна Чорапи За Компресија од 15-20 ммхг се направени од фина Австралиска Мерино Волна изградена со влакна без чешање кои се чувствуваат меки и удобни наспроти кожата. Природно издржливи, антимикробни и терморегулирачки за сите сезони, Надворешните Волнени Чорапи апсорбираат 35% од нивната тежина во вода, одржувајќи ја кожата сува подолго и спречувајќи хипотермија со одржување на топлина во екстремни временски услови. Компресијата помага во зајакнување на нивото на енергија, подобрување на циркулацијата и обезбедува олеснување од одложениот почеток на болки во мускулите. Овие чорапи нудат и амортизиран, обложен ѓон кој ги одржува стапалата без блистер, додека мрежестите флексибилни зони обезбедуваат дополнителна вентилација.Карактеристикасип-Затворен Прст, Теле.Компресија-15-20ммхг.Боја-Јаглен.Големина - Средна.- SKU : ZX9 SGVR254 Merino Отворено 15-20mmhg Затворен Прст, Теле Чорапи-Јаглен, Медиум.

Спецификацијата