.

Uxcell Притисни За Поврзување На Фитинзи 1 2pt Женски Конец Одговара Цевка Од Бакар

Uxcell Притисни За Поврзување На Фитинзи 1 2pt Женски Конец Одговара Цевка Од Бакар

DEN 1599.84

Достапност
Достапно за нарачка

Uxcell Притисни За Поврзување На Фитинзи 1/2 PT Женски Навој Одговара На 12mm Цевка Од Бакар Овој притисок за поврзување на фитинг најчесто се користи за поврзување на линии за воздух на брз и едноставен начин, главно се користи за системи за компресија на воздух, вакуумски системи, пневматски системи.Едноставен дизајн со притискање, прстенот за ослободување може да се ротира за 360 степени дури и по инсталацијата, нуди добро запечатување. Отпорен на висока температура и притисок, лесен, лесен за инсталирање.Прво направете ја исечената површина на цевката вертикална. Потоа вметнете ја цевката во дното на конекторот.Работи добро со полиетилен, најлон и стп цевки, ве молиме забележете ги соодветните температурни и притисочни опсези за употреба. Материјал : Никелиран Бакар, Пластика. Боја : Сребрен Тон, Бел. Женска Големина На Конец : 1/2 PT(Приближно ID 18,3 mm). Одговара Цевка ОД : 12мм / 0,47 инчи. Работен Притисок : 0-0, 8 Мпа. Работна Температура : 0-60 Степени Целзиусови. Големина : 32мм х 24мм / 1,26 инчи х 0,94 инчи (Л*Хекс.В). Содржина на пакетот : 1 парчиња x 12mm До 1/2pt Женски Конектор.

Спецификацијата