.

Goodyear Wrangler TrailRunner на 31x10. 50R15LT 109R БУВ Сите Теренски Гуми

Goodyear Wrangler TrailRunner на 31x10. 50R15LT 109R БУВ Сите Теренски Гуми

DEN 2473.60

Достапност
Достапно за нарачка

Trailrunner Goodyear Wrangler Е лесна гума за камиони за одлични перформанси на автопатот или преку нерамен терен надвор од автопатот со легендарната цврстина и влечење на Wrangler. Trailrunner Goodyear Wrangler AT е нова гума лансирана во 2016 година и е дизајнирана да ја пополни празнината помеѓу агресивната влечна сила надвор од патот и долгата километража, удобните гуми на автопатот. Трчачот на патеката има соединение за шари за сите сезони на сите терени, усогласено со оптимизирана шема на шарите што се создава за да се намали надворешниот шум при возење по автопат. Дизајниран за возачи на лесни камиони, ТЕРЕНЦИ, Џипови и Кросовери. Има големи блокови за блокирање на шарите за да помогне да се обезбеди силна издржливост на патот и надвор од патот. Тоа е исто така поддржано од ограничената гаранција за живот На шарите на Гудјер од 55.000 милји. Големина : 31Х10, 50Р15. Сезона : Цела Сезона. Перформанси : Целиот Терен. Тип На Автомобил : Лесен Камион. Опсег На Оптоварување : Ц (6 Слоја). Производот Може Да Варира Од Сликата. Гума Раб Не Се Вклучени.

Спецификацијата