.

Кларенс Картер-Најдоброто ОД-ЦД

Кларенс Картер-Најдоброто ОД-ЦД

DEN 576.00

Достапност
Достапно за нарачка

Кларенс Картер (вокал, гитара, тастатури) е уметник кој е еден од великаните на Јужната Музика. Неговата модерна Душа ориентирана кон длабок блуз стилизирана фалејќи се со блуз режење со низок тон и она што се нарекува најсекси стенкање оваа страна на конвеј твити е уникатна. Картер (роден на 14 јануари 1936 година, Монтгомери, Алабама), е слеп уште од една година. Кларенс Картер-Најдоброто ОД-ЦД.

Спецификацијата