.

Камден Жакард Затемнување Громет Завеса Панели

Камден Жакард Затемнување Громет Завеса Панели

DEN 268.80

Достапност
Достапно за нарачка

Барате да додадете елеганција на вашите простори за живеење додека ја подобрувате удобноста? Со Овие Затемнување Завеси од HLC.ME, убавината е многу повеќе од длабока кожа. Надвор од зачудувачкиот дизајн и низата модерни бои, нашите обложени, изолирани панели за завеси ја блокираат непушачката светлина и помагаат да се одржи удобна температура во вашиот дом. Топлинска изолација за блокирање на светлина За Премија за задржување на топлина / ладен воздух, Двослојна ткаенина Убава, без бледнее печатен дизајн Цврсти метални шипки (не пластични) широк спектар на бои и големини достапни за внатрешна употреба Само Студиите покажуваат дека светлината однадвор може да биде штетна за нашиот сон, а тенките, проегирни завеси кои се многу популарни денес не се многу помош. Овие Камден Затемнување Завеси од HLC.ME дозволете ви да го внесете вашиот дом со врвен стил додека создавате засолниште за спиење во вашата господарска спална соба, детска спална соба или расадник. Тајната на нашите панели за завеси е нашиот иновативен материјал со тројно ткаење, кој ефикасно ја блокира светлината да свети (всушност, 100% од светлината). Нашите завеси за затемнување се цврсти без да бидат премногу тешки и гломазни и обезбедуваат декоративен допир од висока класа. Се чувствувате како топол или ладен воздух само оди веднаш низ прозорецот (заедно со вашите тешко заработени пари)? HLC.ME Завесите за Затемнување се идеално дополнување на вашите напори за заштеда на енергија дома. Секој панел има тенка термичка постава за да спречи топлина и ладен воздух да влезат во вашиот дом, одржувајќи ги просторите за живеење на удобна температура во текот на целата година. Машина за перење : таложење Прашина или дамки на вашите завеси? Нема потреба да се грижите; едноставно фрлете ги панелите во машината за перење на студ, нежен циклус и користете благ детергент (без белило). Можете дури и да ги исушите во фен на ниско поставување. Секој пакет содржи два (2) панели за завеси на прозорци. Секој панел има димензии 50 W x 63 L. Машинско Перење Ладно, Сушење Суво Ниско. Вкупно покривање На Прозорецот од 100 W x 63 L.

Спецификацијата