.

3 4ct Круг Намалување Розова Сафир Кошница Обетки Обетка 18k Бело Злато Prong Сет Ааа Квалитет

3 4ct Круг Намалување Розова Сафир Кошница Обетки Обетка 18k Бело Злато Prong Сет Ааа Квалитет

DEN 1.67

Достапност
Достапно за нарачка

Овие Прекрасни, Природни Обетки Со Сафир Со Тркалезно Сечење Од 0,75 Ctw се поставени во цврста поставка За Бело Злато ОД 18k. Тие се направени сосема нови по нарачка и Направени во САД. Вклучена Е Проценка. 3/4цт Круг Намалување Розова Сафир Кошница Обетки Обетка 18к Бело Злато Пронг Постави Ааа Квалитет Состојба : Нови. Прибл. Време На Ракување : 3-7 Работни Дена. Тип На Камен : Природни, Термички Обработени Сафири. Вкупна Каратна Тежина : 0,75 Кт. Метална Боја/Чистота : 18к Бело Злато. Камена Боја : Розова. Камен Јасност : ААА. Камен Форма : Круг. Поставување Камен : Пронг. Земја на Производство : Произведено во САД.

Спецификацијата